skok na navigaci skok na obsah

Automodul.cz

Audi opět účinkuje ve sci-fi filmu

  6:18aktualizováno  6:18
Legendární vědecko-fantastická knižní série Enderova hra se dočkala filmové adaptace, ve které si vedlejší roli zahraje i digitální prototyp vozu Audi.

Prototyp Audi ve filmu | foto: AUDISME.sk

Ingolstadtská značka Audi ztělesnila svůj slogan "Náskok díky technice" v podobě čistě virtuálního automobilu, který účinkuje ve filmové adaptaci kultovní knižní sci-fi série "Ender 's Game" spisovatele Orsona Scotta Carda.

Německá automobilka se čtyřmi kruhy ve znaku úzce spolupracovala s režisérem filmu - Gavinem Hoodem. Film se v kinech objeví v listopadu tohoto roku. Cílem bylo využít nejnovější technologie při implementaci virtuálního vozidla do futuristického prostředí.

Prototyp Audi ve filmu

Prototyp Audi ve filmu

"Audi ve filmu Ender 's Game představuje pokrok a účinkuje v klíčových scénách, které mají trvalý vliv na život hlavního hrdiny," vysvětluje Florian Zitzlsperger, zástupce automobilky. Audi neodhalilo žádné technické detaily vozu, ale tvrdí, že spojuje futuristický design s revoluční technologií.

Při pohledu na náhledové obrázky je vidět, že základem virtuálního konceptu se stala studie Audi RSQ z roku 2004, účinkující ve filmu Já robot (2004) v hlavní roli s Willem Smithem. Obě vozidla mají kola obepnutá karoserií, zjednodušený aerodynamický vzhled a nahoru se otevírající, protisměrné dveře.

Prototyp Audi ve filmu

Prototyp Audi ve filmu

Ender 's game

Enderova hra je série sci-fi knih spisovatele Orsona Scotta Carda, kterou v současnosti tvoří deset románů a několik povídek oceněných cenou Hugo i Nebula. První kniha byla vydána již v roce 1985.

Hlavními postavami cyklu jsou geniální děti, pro své schopnosti vychovávány jako budoucí vojevůdci, jejich osudy sledují čtenáři až do jejich dospělosti. Příběh se odehrává v budoucnosti, kdy musí lidé čelit napadení mimozemskou rasou, připomínající hmyz.

Fotogalerie

Článek publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk

Autor: , SME.sk

 

Najdete na iDNES.cz

technická podpora: +420 734 517 369, eduard.vachovec@automodul.cz
AutoModul.cz | obchod@automodul.cz