skok na navigaci skok na obsah

Automodul.cz

Čínský prototyp otočí kola a zaparkuje podélně

  6:00aktualizováno  6:00
V Číně dobře vědí, co jsou to přeplněná velkoměsta a proto svépomocí vyrobili prototyp elektromobilu s nezávislým otáčením kol až o 90 stupňů.

Čínský prototyp otočí kola a zaparkuje podélně. | foto: SME.sk

Skupina inženýrů z Číny, Taiwanu a Nového Zélandu navrhla a zkonstruovala elektrické vozidlo, které by mohlo vyřešit problémy některých řidičů při parkování ve velkoměstech.

Prototyp "městského auta" disponuje elektrickým pohonem a nezávislým otáčením všech čtyř kol až na úroveň otočení o 90 stupňů, čímž umožní bezproblémové paralelní zaparkování.

Automobil má předem naprogramované manévry, které mu umožní kromě parkování například i automatické otočení kolem vlastní osy.

Čínský prototyp otočí kola a zaparkuje podélně.

Čínský prototyp otočí kola a zaparkuje podélně.

Základem zatím nepojmenovaného prototypu se stal světlemodrý Daewoo Matiz. Podle jeho výrobců je vozidlo schopné dosáhnout maximální rychlosti 100 km / h a auta s podobným systémem otáčení kol by se do prodeje mohla dostat prý už do dvou let.

Stanovená byla dokonce i cena tohoto elektromobilu, která by měla být na úrovni 6 040 eur. Nejsme si zcela jisti, zda za tu cenu nabídne i dostatečnou kvalitu pro své pasažéry, ale na trhu v Číně jsou priority přece jen postavené trochu jinak.

Článek publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk

Autor: , SME.sk

 

Najdete na iDNES.cz

technická podpora: +420 734 517 369, eduard.vachovec@automodul.cz
AutoModul.cz | obchod@automodul.cz