skok na navigaci skok na obsah

Automodul.cz

Čínský sedan Qoros začíná evropský prodej v Bratislavě

  14:30aktualizováno  14:30
Jediný model Qoros 3 Sedan, zatím výhradně v nejvyšší výbavě, bude stát 20 960 eur.

Qoros | foto: QorosMartin VoskoSME.sk

Nová mezinárodní automobilová značka Qoros otevřela v pátek 6. září 2013 své první evropské autorizované prodejní a servisní centrum v Bratislavě - v Auto Palace Panónska - jako součást iniciativy zaměřené na rozvoj plnohodnotné prodejní sítě v Evropě.

Klíčové aspekty distribuční činnosti bude řídit nizozemská distribuční společnost AutoBinck, s níž Qoros podepsal svou první evropskou importérských smlouvu o dovozu na slovenský trh.

Prodejní a servisní činnost bude zatím probíhat v omezeném měřítku s ohledem na celkovou velikost trhu v existujícím víceznačkovém prodejním a servisním centru společnosti AutoBinck v Bratislavě.

Qoros

Qoros

Prodej odstartuje modelem Qoros 3 Sedan. Tento je zatím na Slovensku dostupný výhradně v nejvyšší verzi výbavy "Elegance" a poháněný přeplňovaným zážehovým motorem o objemu 1,6 litru a s výkonem 115kW (156k) splňujícím emisní normu Euro 5.

Prodejní cena tohoto vozidla na slovenském trhu je 20 960 eur. Cena základní verze modelu Qoros 3 Sedan by měla být výrazně pod 20 000 eur v době jeho plnohodnotného uvedení na evropský trh.

Qoros

Qoros

Qoros 3 Sedan je vyráběn v novém výrobním závodě v čínském městě Changshu. Qoros očekává dosažení maximálního možného skóre v evropských nárazových testech Euro NCAP.

Modelová řada Qoros 3 Sedan bude uvedena do prodeje na čínském trhu v posledním čtvrtletí tohoto roku prostřednictvím přibližně 80 prodejních a servisních center.

Článek publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk

Autor: , SME.sk

 

Najdete na iDNES.cz

technická podpora: +420 734 517 369, eduard.vachovec@automodul.cz
AutoModul.cz | obchod@automodul.cz