skok na navigaci skok na obsah

Automodul.cz

Vzácné Ferrari zesnulého milionáře prodali za 27,5 milionu dolarů

  8:15aktualizováno  8:15
Ferrari 275 NART Spyder se obecně považuje za jedno z nejdražších typů Ferrari, jaké byly kdy vyrobeny.

Ferrari 275 NART Spyder | foto: RM AuctionsSME.sk

Vzácné Ferrari z roku 1967, které vlastnil zesnulý americký milionář a sirotek Eddie Smith, se prodalo na dražbě za 27,5 milionu dolarů. Červené Ferrari 275 GTB / 4*S NART Spyder bylo jedním z celkově deseti vyrobených.

O Ferrari byl velký zájem

Auto ve vlastnictví rodiny milionáře, který byl sirotkem, vyvolalo na aukci obrovský zájem, píše americký deník Los Angeles Times.

Majitel Smith byl někdejším starostou města Lexington ve státě Severní Karolína. Zemřel v roce 2007 jako 88-letý. Od té doby bylo auto uskladněno ve speciálně postavené garáži.

Ferrari 275 NART Spyder

Ferrari 275 NART Spyder

"Je to pro nás trpká i radostná chvíle," řekl v sobotu Eddie Smith ml. v zaplněném aukčním sále před začátkem dražby. "Ferrari přicházely a odcházely, ale toto jedno nikdy neodešlo, díky Bohu. Jako rodina jsme si ho užívali 45 let," dodal.

Auto vzniklo pro propagování značky v USA

Prodej vozu Ferrari 275 GTB / 4*S NART Spyder uspořádala aukční společnost RM Auctions z kalifornského města Monterey. NART je zkratka pro North American Racing Team (Severoamerický závodní tým), který založila firma Ferrari koncem 50. let minulého století na propagaci vlastní značky ve Spojených státech.

Smith ml. poradil novému majiteli, aby na Ferrari "jezdil, miloval ho, užil si ho, ale co je ještě důležitější, podělil se o něj i s ostatními a ukazoval jim ho". Aukční společnost neprozradila jméno nového majitele.

Rodina se drží filantropie svého otce a veškeré zisky daruje různým charitám, dodal Smith ml.

Ferrari 275 NART Spyder hrálo i ve filmu

Zesnulý Smith zbohatl na společnosti se zásilkovou službou, kterou založil. V Lexingtonu byl milovanou osobností. Úřad starosty zastával v letech 1970-75, rovněž řídil nemocnici, univerzitu a obchodní komoru.

Tento nadšenec pro auta vlastnil několik Ferrari, ale 275 NART Spyder bylo jeho oblíbené - miloval jeho vzhled, zvuk a rád se ho dotýkal, uvedl syn.

"Táta ho nechtěl držet zavřené garáži, chtěl si ho užívat. Dokonce i když jeho hodnota přesáhla milion dolarů, stále na něm jezdil," dodal syn.

Ferrari 275 NART Spyder se obecně považuje za jedno z nejdražších typů Ferrari, jaké byly kdy vyrobeny. Jeho jasně červená verze se objevila ve filmu Thomas Crown Affair z roku 1968, poznamenaly Los Angeles Times.

Fotogalerie

Článek publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk

Autoři:

 

Najdete na iDNES.cz

technická podpora: +420 734 517 369, eduard.vachovec@automodul.cz
AutoModul.cz | obchod@automodul.cz