skok na navigaci skok na obsah

Automodul.cz

Nový sedan Hyundai Genesis má zaútočit na nejlepší ve třídě

  8:00aktualizováno  8:00
Přicházející generace luxusního sedanu nabídne na přání pohon všech kol, variabilní převod řízení a přednárazový ochranný systém.

Hyundai Genesis | foto: HyundaiSME.sk

Hyundai ukázal světu detailnější rysy nové generace luxusního sedanu Genesis, který po premiéře v Koreji vyrazí na všechny významné světové trhy. Po čtyřech letech vývoje přichází limuzína se zadním pohonem v základní nabídce a s odhlučněním na úrovni evropských prémiových modelů.

Konkurenceschopnost nového podvozku si Hyundai ověřoval is tímto velkým autem na okruhu Nurburgring.

Zjednodušilo se ovládání, zvýšila pevnost

Interiér limuzíny Genesis bude příkladem v jednoduchosti ovládání, protože jednotlivé prvky tvoří skupiny v závislosti na funkci.

Jinak řečeno, množství systémů na palubě luxusního auta nemá přespříliš odpoutat pozornost řidiče.

Hyundai Genesis dostane také bezpečnější karoserii s novou strukturou skeletu a tím pádem s podstatně vyšší torzní pevností.

Hyundai Genesis

Hyundai Genesis

Po vzoru evropských konkurentů přibude systém Pre-Safe, který má za úkol připravit auto na náraz a pokud možno zmínit následky neodvratitelné kolize.

Dostane proměnlivý převod řízení

Samotná torzní tuhost navzdory délce pětimetrového auta a zesílené nápravy mají přispět ke zlepšení jízdních vlastností, avšak bez zásahů elektroniky to nepůjde.

Hyundai implantoval do podvozku systém Advanced Traction Cornering Control, který zlepšuje stabilitu a vedení stopy v ostrých zatáčkách.

Klasický posilovač řízení nahradila elektromechanická novinka s variabilním převodovým poměrem a označením Rack - mounted Motor Driven Electric Power Steering ( R - MDPS ).

Hyundai Genesis

Hyundai Genesis

Podobně jako u BMW i v modelech Genesis má takové řízení zajistit odpovídající odezvu při parkování a také při vysoké rychlosti na dálnici.

Genesis nabídne na přání pohon všech kol HTRAC s elektronickým rozdělováním výkonu mezi přední a zadní nápravou.

Článek publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk

 

Najdete na iDNES.cz

technická podpora: +420 734 517 369, eduard.vachovec@automodul.cz
AutoModul.cz | obchod@automodul.cz