skok na navigaci skok na obsah

Automodul.cz

Video: IAA 2013 - Hyundai si s i10 troufá na Volkswagen

  11:23aktualizováno  11:23
Miniauta citelně narostla zejména na zadních sedadlech a v kufru. Tiché zavírání dveří a na tuto třídu luxusní interiér u Hyundai i10 překvapily.

První kusy nové generace modelu i10 se na trhu objeví začátkem listopadu. Cenu zatím není známá. Podle toho, co jsme viděli v předvečer autosalonu, bude cena velmi důležitá, protože skromné ​​auto se změnilo na troufalé miniauto. V mnoha číselných parametrech překonává konkurenty a dostává slušnou výbavu.

Samozřejmě ještě netušíme, jako nový Hyundai i10 jezdí, z prvního živého kontaktu však usuzujeme, že automobilka to s útokem na trojčata koncernu Volkswagen myslí vážně.

Zvlášť zaujal chod řadicí páky a výrazně ztlumený zvuk při zavírání dveří. Nárůst karoserie o 8 centimetrů je znát na prostoru vzadu.

IAA 2013 - Hyundai si s i10 troufá na Volkswagen

IAA 2013 - Hyundai si s i10 troufá na Volkswagen

Video zachycuje naše první dojmy z odvážného malého auta, které již ve všech parametrech mírně přesahuje třídu miniautomobilů a řadí se těsně pod malá auta. Nárůst rozměrů favorizuje i10 právě na trzích, kde se motoristům segment A zdál příliš malý.

Doplněno: Jihokorejská automobilka Hyundai plánuje představit v Evropě během následujících čtyř let 22 nových modelů. Snaží se totiž znovu dosahovat dvouciferného tempa růstu.

"Tyto produkty nám pomohou udržet náš růst a konečně dosáhnout 5 -procentní podíl na trhu v Evropě," řekl Mark Hall, šéf marketingu Hyundai Motor Europe.

Vedení společnosti tvrdí, že většina z nových modelů budou vylepšené stávající verze. Firma po výraznějším poklesu na evropském trhu přeložila svůj cíl dosáhnout 5 -procentní podíl na tomto trhu do konce dekády z původně plánovaného termínu do roku 2016.

Růst prodeje automobilky Hyundai v Evropě byl v posledních dvou letech v průměru téměř 10%. Podíl firmy na tomto trhu vzrostl v loňském roce na 3,4% z úrovně 2,6% v roce 2010. Za šest měsíců letošního roku se však prodeje automobilky snížily meziročně o 3,6%.

Článek publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk

 

Najdete na iDNES.cz

technická podpora: +420 734 517 369, eduard.vachovec@automodul.cz
AutoModul.cz | obchod@automodul.cz