skok na navigaci skok na obsah

Automodul.cz

Koncept SUV Peugeot 6008 se tlačí do vyšší ligy

  8:34aktualizováno  8:34
Peugeot chce modelem 6008 doběhnout prémiové značky v segmentu SUV a zvýšit zisk na prodeji dražších aut. Potřebuje ale také zlepšit služby.

Koncept SUV Peugeot 6008 | foto: PeugeotSME.sk

Peugeot již svou představu luxusního SUV zhmotnil v konceptu SXC před asi dvěma lety. Koncept SUV označený jako 6008 by měl být pokračováním ve snaze soupeřit s luxusnějšími koráby Audi Q5 nebo BMW X3. Oficiální představení by mělo dojít na autosalonu v Pekingu na jaře příštího roku.

Po kladné reakci, jíž se dočkal Citroën na luxusní SUV Wild Rubis Concept ( předobraz modelu DSX ) použije Peugeot stejnou platformu pro své nové SUV. Očekávat bychom měli vozidlo s délkou okolo 4 700 mm.

Informace o použité platformě vyvrací původní dohady o použití architektury EMP2, na níž Peugeot postavil novou generaci modelu 308.

Model 308 však dostal své slovo v rámci designového základu, stejně jako crossover 3008. Dominantní je nový typ přední masky, který přímo navazuje na potkávací světla.

Generální ředitel značky Peugeot - Maxime Picat pro portál Autoexpress řekl, že SUV tohoto typu nutně potřebují dostat na trh. Podle něj je však ještě nejisté, zda a jaký pohon 4x4 dostane, neboť v rámci Evropy je údajně až 80 % SUV pouze s pohonem přední nápravy.

Koncept SUV Peugeot 6008

Koncept SUV Peugeot 6008

Úvahy o pohonu všech čtyř kol nevylučuje i použití hybridního pohonného ústrojí HYbrid4.

Picat dále poznamenal, že prioritou společnosti je dostat se mezi prémiovější značky s modely vyšších tříd, což by znamenalo i vyšší marži z prodejů. Zástupci Peugeotu si uvědomují, že bez zvýšení kvality služeb se jim to nemusí podařit.

Nové SUV by mělo zavítat nejprve na trh v Číně a následně zahájí Peugeot prodej modelu 6008 v Evropě.

Článek publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk

Autor: , SME.sk

 

Najdete na iDNES.cz

technická podpora: +420 734 517 369, eduard.vachovec@automodul.cz
AutoModul.cz | obchod@automodul.cz