skok na navigaci skok na obsah

Automodul.cz

Kupte si ojeté auto, ale dobře si ho prověřte

Komerční sdělení   11:41aktualizováno  11:41 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Chcete vyměnit své auto za nové a přemýšlíte jak na to? Je lepší s ohledem na peněženku volit levnější ojeté auto, nebo raději neriskovat a vybrat si nové? Příjmy Čechů sice statisticky rostou, ale pro naprostou většinu lidí je částka za auto v řádu více set tisíc za nové auto stále nereálná. Právě proto se v naší zemi prodává 3krát více ojetých než nových vozů. Ty si pořizují do svých vozových parků většinou firmy. Z tohoto pohledu je ojeté auto dobrá volba. Je ho ale potřeba co nejdůkladněji před koupí prověřit…

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kupte si ojeté auto, ale dobře si ho prověřte | foto: Cebia, spol. s r.o.

Fotogalerie

Cena nového vozu začne rapidně klesat ihned po prodeji a rychlost klesání závisí na značce, modelu, motorizaci a výbavě vozidla. Vozy nejčastěji prodávaných značek si nejlépe drží cenu, ale i tak mají po 3 letech většinou poloviční cenu oproti původní ceně a po 5 letech třetinovou. Po 10 letech se pak cena většiny aut pohybuje kolem 100.000 Kč bez ohledu na původní pořizovací cenu. „Tyto cenové úvahy hovoří jasně ve prospěch koupě ojetiny. Většina motoristů ale dnes již chápe, že pořízení ojetého vozu přináší spoustu rizik. Často je jim však líto vynaložit jakékoli peníze na jejich snížení. Přitom částky jsou ve srovnání s pořizovací cenou a budoucími provozními náklady auta naprosto zanedbatelné,“ říká Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia.

Nejvyužívanějším nástrojem pro prověření ojetého vozidla je systém AUTOTRACER dostupný online na www.zkontrolujsiauto.cz. Jeho použití je jednoduché a zcela transparentní. Po zadání VIN se vám ihned ZDARMA zobrazí souhrn všech dostupných informací z historie vozidla. Tyto informace získává Cebia – provozovatel systému AUTOTRACER od tisíců partnerů v ČR i zahraničí. Celkem systém AUTOTRACER disponuje více než miliardou dat o vozidlech a průměrně poskytuje 6 až 7 stavů tachometru k vozidlu. Zakoupením informací získáte obraz o historii vybraného auta z pohledu vývoje stavu tachometru, zjistíte skutečné datum výroby, dozvíte se o případných pojistných událostech, prohlédnete si servisní historii a řadu dalších informací.

Pokud si koupíte ojetinu a nezjistíte si její historii, nebo k ní nejsou dostupné údaje, může se vám v budoucnu značně prodražit zejména na nákladech za servis.

 

Najdete na iDNES.cz

technická podpora: +420 734 517 369, eduard.vachovec@automodul.cz
AutoModul.cz | obchod@automodul.cz