skok na navigaci skok na obsah

Automodul.cz

Mercedes C má nádrž velkou jako malý Nissan Micra

  14:27aktualizováno  14:27
Díky menší nádrži má nová generace Mercedesu C nižší hmotnost a lepší spotřebu. Alespoň na papíře.

Mercedes C | foto: Mercedes-BenzSME.sk

Německý výrobce snížil objem palivové nádrže Mercedesu C o 18 litrů, čímž se dostal na stejnou úroveň 41 litrů, jakou nabízí například Nissan Micra.

Zmenšení nádrže sice logicky zkracuje dojezd vozu na jedno tankování, ale při dnešním tlaku evropských předpisů o ekologii lze daný krok automobilky pochopit.

Menší nádrž reálnou hmotnost nesníží

Fotogalerie

Na snížení hmotnosti o 75 kg oproti předchozí generaci Mercedesu C se až 16 procenty podílí menší palivová nádrž. Reálná úspora hmotnosti díky menší nádrži je dosažena pouze možností natankovat menší množství paliva.

Podle evropských předpisů se však hmotnost měří při 90 % naplnění nádrže a k tomu se připočítává hmotnost řidiče 75 kg. Za dané situace je díky menší nádrži oproti předchůdci Mercedes třídy C oficiálně o 12 kg lehčí.

Pomáhá to splnit předpisy

I když se méně než jedno procentní pokles hmotnosti vozidla jeví jako nepodstatný, pomáhá při plnění bruselských předpisů, snížení papírové spotřeby a produkce CO2.

Během palivového a emisního testu NEDC měla nová generace Mercedesu C natankovaných 36,9 litru paliva ve srovnání s 53,1 litru paliva předchozí generace.

Vyšší dojezd dostanete za příplatek

V Německu se do prodeje dostane i verze s 66 litrovou nádrží za příplatek 60 eur. Ve Velké Británii, kde se nový Mercedes dostane na cesty v červnu tohoto roku, bude 66 litrová nádrž standardem.

Spotřeba a váha automobilu přesto vychází z údajů základní verze s 41 litrovou nádrží. 

Předpokládáme, že většina zákazníků sáhne po modelu s větší nádrží a upřednostní vyšší dojezd.  Mercedes si tímto krokem usnadnil plnění předpisů a mírně zlepšil některé parametry na papíře. V německém závodě v Brémách spustili výrobu Mercedesu třídy C čtvrtého února 2014.

Článek publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk

Autoři:

 

Najdete na iDNES.cz

technická podpora: +420 734 517 369, eduard.vachovec@automodul.cz
AutoModul.cz | obchod@automodul.cz