skok na navigaci skok na obsah

Automodul.cz

Nejprodávanějším autem na světě je stále Ford Focus

  7:00aktualizováno  7:00
Souboj Focusu s Golfem a Corollou pokračuje na trzích mimo Evropu. Díky Číně vyrobí Ford každou minutu dva vozy Focus.

Ford Focus | foto: Ford

Zatímco pro mnohé fanoušky značky Ford byl a bude nejkouzelnější Focus první generace, třetí a globální formována generace ukazuje asi největší prodejní potenciál. Nic to však nemění na tom, že jméno Focus definovala právě první zlomová generace.

Loni to Ford Focus dotáhl na titul nejprodávanějšího auta na světě a pozici neopustil ani za první tři měsíce tohoto roku. V nelichotivých časech pro automobilový trh vzrostl prodej Focusu meziročně o 18 procent.

Ford Focus

Ford Focus

Podle analýzy agentury Polk, která sleduje registrace nových automobilů, motoristé do konce března celosvětově zaregistrovali 288 724 automobilů s označením Focus.

Čína pomáhá

Více než třetinu ze čtvrtletního úspěšného prodeje (104 065 kusů) zaregistrovali v Číně, která pohlcuje stále více aut s označením Focus na zádi verze sedan.

Konečně meziročně tam vzrostl prodej Focusu o 153 procent. Na výrobních linkách se poměrně často objevují verze s pravostranným řízením, protože Velká Británie za první tři měsíce spolkla 25 081 Focusů.

Ke třem verzím karoserie (sedan, hatchback a kombi) a širokému spektru motorizací nedávno přibyl Focus s plně elektrickým pohonem.

V Evropě s poklesem

Statistiky prodeje a registrací nových automobilů v Evropě potvrzují správnost rozhodnutí udělat z Focusu globální světové auto.

Ford Focus

Ford Focus

Oproti 153 procentnímu nárůstu prodeje v Číně, bojuje Focus v Evropě s poklesem prodeje. V celosvětově sledovaném úspěšném prvním čtvrtletí byl Focus v Evropě na 6. místě s 18 procentním poklesem.

Za Golfem zaostával o téměř 48 tisíc registrovaných vozidel. Díky Fiestě byl Ford v daném období na druhém místě v Evropě.

Spustili novou továrnu

Ford musel na stoupající celosvětovou poptávku po Focusu zareagovat zvýšením kapacity výroby, dokonce v červenci otevřel nový výrobní závod v argentinském městě Pacheco.

Výroba globálního modelu na jednotné platformě se tak rozšířila do devíti závodů na čtyřech kontinentech.

Závody v Německu, USA, Rusku, Číně, Thajsku, Vietnamu, Taiwanu a Argentině mají společnou výrobní kapacitu více než 1,5 milionu vozů Focus ročně, což znamená, že se každou minutu vyrobí více než dvě vozidla.

Fotogalerie

Článek publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk

Autor: , SME.sk

 

Najdete na iDNES.cz

technická podpora: +420 734 517 369, eduard.vachovec@automodul.cz
AutoModul.cz | obchod@automodul.cz