skok na navigaci skok na obsah

Automodul.cz

Neriskujte a kupte si ojetý vůz se zárukou

Komerční sdělení   10:25aktualizováno  10:25 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
I ojetý vůz lze pořídit se srovnatelnými zárukami jako nový. Kde a jak? U autorizovaného prodejce v rámci značkového programu. Tak snížíte riziko problémů s ojetým autem na minimum. Proto této cestě k novému, resp. ojetému vozu dává přednost stále více lidí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Neriskujte a kupte si ojetý vůz se zárukou | foto: Cebia, spol. s r.o.

Fotogalerie

Nejrizikovější je koupě ojetého vozu, u kterého není možné věrohodně ověřit jeho minulost. To se týká hlavně dovážených ojetin, které vozí do ČR různé bazary a překupníci často bourané, stočené, omlazené a s pochybným původem. Cebia zjistila např. na vzorku ojetin dovážených z Dánska, že více než 60 % z nich bylo stočeno

Průměrně byly ojetiny z Dánska stočeny o 82 tisíc kilometrů, rekordně o 192 tisíc kilometrů. Tyto dovážené vozy lákají svou nízkou cenou, ale o to více se pak většinou prodraží na budoucích výdajích za opravy. Do ČR se většinou dovážejí ojetiny starší 10 let, jejichž podíl se stále zvyšuje a činí již 52 %.

„Po letitých zkušenostech z prověřování tisíců ojetin důrazně doporučuji koupit si raději dražší a kvalitnější vozidlo s průkaznou historií, původem a od seriózního prodejce. Dovážené ojetiny jsou většinou vysloveně rizikové a ani koupě od soukromé osoby není zárukou dobrého obchodu. Naopak řada bazaristů vystupuje na inzertních serverech jako soukromé osoby a nabízejí stočené vozy. Navíc zákazník podstupuje právní rizika a následné uplatnění reklamace bývá problém,“ doporučuje Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia, která se zabývá prověřování vozidel.

Značkové programy, jako je například jeden z největších Das WeltAuto - program ojetých vozů koncernu Volkswagen, sázejí na důkladnou vstupní kontrolu, doloženou servisní historii vč. kilometrového nájezdu a jasný původ. Díky tomu jsou pak prodejci schopni poskytovat nadstandardní záruky a služby. Kvalitativní standardy těchto ojetých vozů jsou srovnatelné se standardy prodeje nových vozů.

U vozidel v Das WeltAuto je vždy prověřen technický stav, servisní historie, možné právní vady a stav tachometru. K tomuto využívají prodejci interní systémy koncernu Volkswagen. Také spolupracují se společností Cebia a téměř u každého vozu zákazník nalezne Cebia REPORT, kde je prověřen stav tachometru, stáří vozu a ověřeno, že vůz není předmětem financování.

 

Najdete na iDNES.cz

technická podpora: +420 734 517 369, eduard.vachovec@automodul.cz
AutoModul.cz | obchod@automodul.cz