skok na navigaci skok na obsah

Automodul.cz

Nissan e - NV200 má být dodávkou s nejnižšími provozními náklady

  14:37aktualizováno  14:37
Japonská značka představí produkční podobu elektrické dodávky již o několik dní. Z Evropy ji budou jako první využívat Španělé.

dodávka Nissan E NV200 | foto: NissanSME.sk

Vývoj elektrického užitkového vozu Nissan NV200 je v podstatě na svém konci. Japonská značka oznámila, že druhý čistě elektrický model zavítá na světové trhy už v příštím roce. Vyrábět ho bude továrna v Barceloně.

Fotogalerie

Elektrifikace dodávky, podle slov představitelů značky Nissan, neubrala nic z její původní praktičnosti a užitných vlastností. Naopak - přidává například zásuvku s napětím 220 V ( 120V ).

Užitkové Nissany e - NV200 se budou prohánět nejprve v ulicích Yokohamy a sloužit magistrátu města, ale i pro různý servis běžných obyvatel. Japonská značka spolupracuje na projektu " Yokohama Mobility Project Zero ", jehož cílem je přinést obyvatelstvu dopravu s nízkými emisemi CO2.

Do projektu jsou zapojeny všechny tři elektrické modely značky: již známý Nissan Leaf, nová dodávka Nissan e - NV200 a koncept Nissan New Mobility.

Druhým krokem je zpřístupnit model e - NV200 pro taxislužbu v Barceloně. Součástí projektu ve Španělsku je i vytvoření rozsáhlé sítě dobíjecích stanic, aby zákazníci nezůstali stát na půl cesty. Město počítá i se speciálními parkovacími místy, vyhrazenými pro elektroauta.

Elektrický systém vozidla e - NV200 využívá elektromotor, který vyprodukuje 80 kW a 280 Nm točivého momentu. Zdrojem energie budou akumulátory typu Lithium - Ion.

Automobilka Nissan představí elektrickou dodávku již nejbližší sobotu na autosalonu v Tokiu.

Článek publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk

Autor: , SME.sk

 

Najdete na iDNES.cz

technická podpora: +420 734 517 369, eduard.vachovec@automodul.cz
AutoModul.cz | obchod@automodul.cz