skok na navigaci skok na obsah

Automodul.cz

Nové SUV Lexus NX se předvedlo ve fotoateliéru

  9:07aktualizováno  9:07
Lexus NX je prvním zástupcem značky v segmentu středně velkých SUV. Podívejte se do velké fotogalerie, jak si automobilka pohrála s interiérem a karosérií.

Lexus NX 300h - předprodukční kus ve fotoateliéru | foto:  Martin Vosko, SME.sk

Nové SUV Lexus NX, které by mělo konkurovat například BMW X3, jsme viděli už před několika týdny. Až dnes, po skončení embarga výrobce, jsme o něm mohli napsat.

Téměř hotové vozidlo stálo v přítmí fotografického studia Vilvoorde na kraji Brusselu.

Lexus NX 300h - předprodukční kus ve fotoateliéru

Lexus NX 300h - předprodukční kus ve fotoateliéru

První dojem z předsériového prototypu byl výborný.

Design plný ostrých hran

Atraktivní křivky konceptu LF NX z roku 2013 designéři nepřetavili do sériového vozu v plné míře. Nový Lexus NX však má z konceptu dost na to, aby působil výjimečně a jednolitě.

Fotogalerie

Navíc předsériový kus ve studiu skrášlili balíkem F - Sport.

Velkou masku nových Lexusů již známe. V případě modelu NX je výraznější o světla denního svícení a design předních LED světel.

Boční partie zvýrazňují prolisy na spodní části dveří. Zajímavým detailem je jedinečné ukrytí klasického "rezervního" zámku na řidičových dveřích pod kliku. Má šikmo uložený zámek, umožňuje bezproblémový vstup mechanického klíče a ukrytý neruší celkový design dveří.

Zadní části dominují krásně tvarované světlomety, které výrazně vystupují z profilu karoserie. I zde je vidět, že si Lexus dal záležet na jedinečnosti.

Dvě patra palubní desky

První pohled do interiéru odhalil výrazně tvarovaná sedadla potažená červenou kůží. Navzdory novému interiéru je to stále Lexus - jiný než Evropané.

Středový tunel, uložený do dvou pater, je výrazně vystouplý a obsahuje ovládání multimediálního systému prostřednictvím dotykové plochy velké přibližně 6x6 cm.

Volič automatické převodovky zůstal standardně pákový.

Lexus NX přijde na trh i s dlouhým seznamem nových pokrokových technologií.

Patří mezi ně například i přihrádka pro bezdrátové nabíjení mobilního telefonu, panoramatické sledování situace kolem vozu, ale i multifunkční displej včetně senzoru bočního zrychlení vozidla.

Ani cestující na zadních sedadlech si nebudou stěžovat na nedostatek místa.

U předních sedadel v nejnižší poloze zůstává místo na chodidla cestujících v druhé řadě. Při standardním posedu je i před koleny stále asi 10 cm volného místa.

Prostředí profesionálního studia

Po vstupu do hal fotografického studia jsme se dozvěděli, že tým, který připravoval první oficiální fotografie, skončil jen hodinu či dvě před naším příchodem.

Musíme přiznat, nečekali jsme ideální studiové podmínky. K dispozici jsme měli přibližně 40 reflektorů od výkonu 1 kW až po výkon 5 kW.

První minuty jsme jen nevěřícně rozdýchavali a v podstatě bez zkušeností se studiovým focením jsme pro vás připravili několik experimentálních fotografií.

Náročnost na přesnost umístění reflektorů, jejich otočení a nastavení vůči odrazové ploše, je velmi velká.

Zejména tehdy, pokud je barva okolí stejná jako barva vozidla. Design automobilu však vyniká i při přiznání prostředí, ve kterém se nachází.

Bez naftové pohonné jednotky

Toyota, v tomto případě její luxusní divize Lexus, upouští od vlastního vývoje naftových motorů. Situaci řeší spoluprací s BMW, od kterých naftové motory do nových vozidel nakupuje.

Díru po dieselových agregátech se ctí zaplní hybridní pohonné systémy. Jinak tomu není ani v případě SUV Lexus NX.

Lexus NX 300h - předprodukční kus ve fotoateliéru

Lexus NX 300h - předprodukční kus ve fotoateliéru

Novinka přijde na trh s dvoulitrovým benzínovým čtyřválcem přeplňovaný turbem ( NX 200t ) a jeho slabší alternativa s atmosférickým sáním ( NX 200 ). Top modelem se stane hybridní pohonné ústrojí NX 300h.

U všech motorizací bude možné volit mezi verzí s přední poháněnou nápravou nebo s pohonem všech čtyř kol.

Lexus NX 300h - předprodukční kus ve fotoateliéru

Lexus NX 300h - předprodukční kus ve fotoateliéru

Středně velký crossover Lexus NX představí automobilka na autosalonu v Pekingu 20. dubna.

Článek publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk

Autor: , SME.sk

 

Najdete na iDNES.cz

technická podpora: +420 734 517 369, eduard.vachovec@automodul.cz
AutoModul.cz | obchod@automodul.cz