skok na navigaci skok na obsah

Automodul.cz

Peugeot zdokonalil užitkový Boxer

  14:27aktualizováno  14:27
Po kompletní obnově své nabídky osobních vozidel završil Peugeot i oživení nabídky užitkových vozidel. Tento segment trhu představuje v Evropě přibližně 500 000 vozů ročně.

Peugeot Boxer | foto: PeugeotSME.sk

Automobilka se v případě nové dodávky Boxer zaměřila na zlepšení životnosti, akustického komfortu a praktického využití.

Výsledkem by měla být zesílena karoserie, nové mechanismy bočních posuvných dveří včetně zesílených zadních dveří, větší brzdy, nová koncepce zavěšení tlumičů a řadu motorů s objemem 2,2 HDi s propracovaným systémem vstřikování.

V rámci testů vytrvalosti nového vozu bylo během testů dodávky najeto více než 4 miliony kilometrů v různých podmínkách a s různým zatížením vozidla.

Pomůže několik elektronických asistentů

Po designové stránce je změněna hlavně přední část vozidla. Široká maska ​​chladiče je inspirována novým modelem 308. Nechybí denní svícení s technologií LED ve volitelné výbavě.

Peugeot Boxer

Peugeot Boxer

Praktické stupínky nad mlhovými světly umožní lepší přístup k čelnímu sklu během jeho čištění.

Peugeot modernizoval vozidlo i co se týká ochrany proti krádeži. Pomoci má nové centrální zamykání, nezávislé zamykání a odemykání nákladového prostoru ale i zobrazení prostoru za autem v případě otevření zadních dveří.

Dodávka Boxer se na trh dostává i se širší nabídkou elektronických asistentů.

Například systémem adaptivní kontroly zátěže, rozsáhlým stabilizačním programem, výstrahou před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, asistentem při rozjezdu do kopce, ale i systémem pro kontrolu sjezdu z prudkého kopce.

Modernizované pracoviště s dotykovou obrazovkou

Kabina má nabídnout dostatek úložného prostoru, držák na dokumenty a psací stolek zabudovaný do opěradla centrálního sedadla.

Nová řada audiosystémů s volitelnou funkcí DAB ( Digital Audio Broadcasting ) poskytuje ve standardní výbavě funkce telefonu handsfree s Bluetooth a se zásuvkou USB.

Peugeot Boxer

Peugeot Boxer

Zákazníky má přilákat i barevná 5tipalcová dotyková obrazovka s integrovanou navigací a zobrazením obrazu z integrované zpětné kamery. S odstupem času se ve výbavě objeví i dokovací stanice pro tablet.

Automobil bude nabízen ve třech stupních výbavy a ve tří paketech. Pro zajímavost z nich vybíráme například ochranný kryt pod motorem, detekci podhuštění, elektricky sklopná zrcátka, sedadlo s variabilním odpružením nebo nezávislé topení Webasto.

Táhnou modernější motory

Peugeot Boxer je vybaven dieselovými motory s filtrem pevných částic ( FAP ), které splňují normu Euro 5 :
• 2,2 l HDi FAP 110
s výkonem 81 kW a točivým momentem 250 Nm při 1 750 ot / min.
• 2,2 l HDi FAP 130
s výkonem 96 kW a točivým momentem 320 Nm při 1 800 ot / min
• 2,2 l HDi FAP 150
s výkonem 110 kW a točivým momentem 350 Nm při 1 750 ot / min.
• 3,0 l HDi FAP 180
s výkonem 130 kW a točivým momentem 400 Nm při 1 400 ot / min.

Peugeot Boxer

Peugeot Boxer

Na třech délkách rozvoru (3m, 3,45m a 4,04m ) jsou k dispozici čtyři délky vozidla a tři výšky. K nim Peugeot připravil i vozidla pro specifické potřeby jako valník se sedmimístnou kabinou nebo sklápěč 435 Heavy s celkovou hmotností 3,5 tuny.

Samozřejmostí jsou i verze pro přepravu osob v konfiguraci s 5 až 9 místy a Minibus v konfiguraci s 14 nebo 17 místy.

Výrobce počítá i s přestavbami a zesílil zadní odpružení pro velkoobjemové karoserie. Jako furgon je dispozici i přestavba pro karavany.

S celkovou hmotností až do čtyř tun

Automobil je rozdělen do dvou kategorií nosnosti. První je "Light"  s celkovou hmotností od 2,8 do 3,5 tuny. Těžší kategorie zahrnuje vozidla s celkovou hmotností čtyři tuny.

Peugeot Boxer

Peugeot Boxer

Případné zadní pneumatické odpružení umožňuje snížení nakládací hrany o 60 až 70 mm v závislosti na rozvoru. Zároveň udržuje konstantní světlou výšku bez ohledu na zatížení.

Ovládací prvek pneumatického pérování se nachází na palubní desce. Vozidlo se vrátí zpět do své nominální světlé výšky automaticky při rychlosti 20 km / h. Nový Boxer začne automobilka Peugeot prodávat ve druhém čtvrtletí tohoto roku.

Nový Boxer začne automobilka Peugeot prodávat ve druhém čtvrtletí tohoto roku.

Článek publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk

Fotogalerie

Autor: , SME.sk

 

Najdete na iDNES.cz

technická podpora: +420 734 517 369, eduard.vachovec@automodul.cz
AutoModul.cz | obchod@automodul.cz