skok na navigaci skok na obsah

Automodul.cz

Po světě jezdí už 1,5 milionu dvousedadlových autíček Smart

  7:00aktualizováno  7:00
Francouzská továrna Daimler se postarala o výrobu 1,5-miliontého modelu "smart fortwo". Od roku 2014 bude automobilka dodávat smart také se čtyřmi sedadly.

Smart ForTwo | foto: Daimler

Závod Daimleru ve francouzském Hambachu (zprovozněn v roce 1998) už vyrobil 1,5-miliontý dvousedadlový smart fortwo. Jubilejním vozem se stal bílý smart fortwo electric drive kabriolet. Následně začal závod rozsáhlé úpravy, aby se optimálně připravil pro budoucí požadavky výroby.

Během zhruba dvou měsíců letní celozávodní přestávky se přitom v závodě instalují nové moderní části výrobních linek. Na rozšíření a úpravy výrobní základny závodu (včetně nové lakovny ohleduplné k životnímu prostředí) vynaloží Daimler přes 200 milionů eur.

Smart ForTwo

Smart ForTwo

V uplynulém roce 2012 sjelo z pásu závodu více než 104 tisíc dvousedadlových Smartů dodávaných do 46 zemí. Na výrobě Smartů se účastní téměř 1 500 zaměstnanců.

Souběžně s růstem problémů dopravy a parkování ve velkých aglomeracích nachází smart, jako malé městské vozidlo, stále širší uplatnění. Nejen se spalovacím motorem, ale také s čistě elektrickým pohonem. Ať už jako soukromé auto nebo součást flotily a také jako na míru ušité vozidlo systému car2go.

Automobilka zároveň připravuje novou generaci dvoj a čtyřsedadlového modelu, které by měla ukázat na blížícím se autosalonu ve Frankfurtu. Na trhu se objeví již příští rok.

Fotogalerie

Článek publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk

Autor: , SME.sk

 

Najdete na iDNES.cz

technická podpora: +420 734 517 369, eduard.vachovec@automodul.cz
AutoModul.cz | obchod@automodul.cz