skok na navigaci skok na obsah

Automodul.cz

Škoda Fabia ujela za 13 let milion kilometrů

aktualizováno 
Škoda Fabia s naftovým motorem vyrobená v roce 2000 si svého majitele našla v Německu. Od té doby najezdila milion kilometrů.

Škoda Fabia ujela milión kilometrů | foto: Škoda AutoSME.sk

 V posledním čase jsme se mohli dočíst nebo doslechnout o více vozidlech se zajímavým počtem najetých kilometrů. Mezi vytrvalá auta se nedávno zařadila i Škoda Fabia.

Německý majitel Škody Fabia vyrobené v roce 2000 se přišel s jedním milionem najetých kilometrů pochlubit před firemní muzeum automobilky v Mladé Boleslavi.

Peter Kirschhoff ze Sprockhövelu blízko Wuppertalu si model Fabia 1,9 TDI s výkonem 74 kW (101 k) koupil za 18 798 německých marek.

"Při převzetí měl automobil na tachometru 11 km," vzpomíná Peter Kirchhoff. Vystudovaný ekonom si od té doby zapisoval každý kilometr. "Tehdy by mne ani ve snu nenapadlo, že se na den přesně - 13 let od převzetí auta, objeví na počítadle milion."

Škoda Fabia ujela milión kilometrů

Škoda Fabia ujela milión kilometrů

Servisní poradce Matthias Lütkhoff: "Vozidlo je v původním stavu. Výfuk, motor, spojka a převodovka byly namontovány ve výrobním závodě." Fabia svého majitele prý zradila jen jedinkrát. Po ujetí 305 000 kilometrů auto zastavilo vinou rezavého kabelového svazku.

Počítadlo kilometrů vozidla se po miliontém kilometru zastaví a už neukáže nic. Na displeji se po čísle 999.999 objeví už jen šest vodorovných čárek. Majitel auta však chce ujetou vzdálenost nadále zapisovat podle denního počítadla kilometrů a doufá v další rekord vozidla.

Možná by se i v Česku našel podobný kousek. Nebo přetočíme kilometry, jak je u nás zvykem ...?

Škoda Fabia ujela milión kilometrů

Škoda Fabia ujela milión kilometrů

Článek publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk

Autor: , SME.sk

 

Najdete na iDNES.cz

technická podpora: +420 734 517 369, eduard.vachovec@automodul.cz
AutoModul.cz | obchod@automodul.cz