skok na navigaci skok na obsah

Automodul.cz

Toyota testuje elektrickou tříkolku i-Road v běžném provozu

  17:21aktualizováno  17:21
Malou městskou tříkolku začali testovat v Tokiu a později přibudou zkoušky ve Francii. Nový i-Road ujede ve městě na jedno nabití kolem 50 kilometrů.

Toyota i-Road | foto: ToyotaSME.sk

Toyota se rozhodla otestovat elektrické tříkolové vozidlo i-Road přímo v běžném provozu. Během testů v Tokiu, probíhajících od konce března do začátku června, vyzkouší 20 účastníků testu celkem 10 vozidel.

Fotogalerie

Zkušebních jízd se zúčastní běžní lidé, ale i odborníci z oblasti automobilového průmyslu. Následně od nich Toyota shromáždí informace o pocitech z jízdy nebo o jednoduchosti používání vozidla.

Tříkolka vychází z konceptu představeném na loňském autosalonu v Tokiu a umožňuje naklánění v zatáčce po vzoru motorky, ale zároveň podle výrobce nabízí stabilitu auta.

K pohonu slouží dva elektromotory, díky kterým dosáhne i-Road maximální rychlost 60 km / h. Vůz s hmotností 300 kg bez jezdce a nákladu projede při ustálené rychlosti 30 km / h na jedno nabití vzdálenost 50 km.

Podle informací některých zahraničních serverů je v plánu pokračování testů ve francouzském Grenoblu, kde Toyota vyzkouší dalších 70 vozidel.

Článek publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk

Autoři:

 

Najdete na iDNES.cz

technická podpora: +420 734 517 369, eduard.vachovec@automodul.cz
AutoModul.cz | obchod@automodul.cz