skok na navigaci skok na obsah

Automodul.cz

Video: Horší pneumatiky nedávejte na přední nápravu

  17:52aktualizováno  17:52
Ideálně používejte na autě stejně kvalitní i rovnoměrně opotřebované pláště. Profesionální jezdci kompromis nedoporučují. Pokud ho uděláte, tak lepší pláště dejte dopředu.

Tématem o teoretické montáži horších pneumatik na přední nápravu a lepších na zadní reagujeme na mail čtenáře, který přišel do pneuservisu přezout Opel Meriva s cílem dát staré pneumatiky dozadu.

Ptal se nás, zda mu mechanici dobře poradili, když mu chtěli dát lepší pláště dopředu. Dlouhou rozpravu v servisu čtenář uzavřel koupí nových plášťů na všechna čtyři kola.

Kvalitou a opotřebením nevyvážené obutí způsobuje na autě nevyvážené jízdní vlastnosti a je krajně nevhodné.

Lepší pneumatiky vpředu

Při drtivé většině malých a nejpočetnějších nehod rozhoduje brzdná dráha, a proto by měly být nejlepší pneumatiky vpředu.

Dělají předek stabilnějším při brzdění, pomáhají zatáčet a hlavně se vodou a rozbředlém sněhu lépe prořezávají. Navíc se stabilizační systém při dorovnávání smyku ve větší míře opírá o přední kola.

Zima na horských přechodech připomněla motoristům, že je nejvyšší čas přizpůsobit obutí podmínkám na silnici.

Krizový stav na slovenských průsmycích Šturc a Donovaly trval jen pár hodin, přesto nevhodné obutí aut a špatný způsob jízdy nadělil mnohým velké zpoždění.

Klouzajícím se kamionům se těžko vyhýbá, proto pokud hlásí špatné počasí v ranních hodinách, raději si dejte časovou rezervu nebo vyrazte na cestu později.

Tři hodiny po lehkém sněžení, které nadělalo zmatek, byly slovenské Donovaly průjezdné.

Na prvním sněhu nezapomeňte vyzkoušet jak auto brzdí a cvičně zkuste kontakt s vozovkou lehkým přibrzděním, avšak dělejte to tak, abyste nikoho neohrozili.

Video publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk 

 

Najdete na iDNES.cz

technická podpora: +420 734 517 369, eduard.vachovec@automodul.cz
AutoModul.cz | obchod@automodul.cz