skok na navigaci skok na obsah

Automodul.cz

Němci prodávají elektrický Volkswagen e-up! za 26 300 eur

  11:54aktualizováno  11:54
Sériová verze modelu e-up! projede v Německu sto kilometrů za necelé tři eura. V Česku by to bylo i o něco méně - spotřebovaná elektřina by stála kolem dvou eur.

UP! eUP! | foto: VolkswagenSME.sk

Třista vybraných prodejců značky Volkswagen už naplno prodává elektromobil Volkswagen e-up!, který podle testů spotřebuje pouze 11,7 kWh elektrické energie na sto kilometrů.

Nehledě na nákupní ceny je provoz miniauta s výkonem elektromotoru 60 KW ekonomicky i ekologicky velmi zajímavý. Řidič má k dispozici poměrně slušný kroutící moment 210 Nm.

Nejde rychle, ale úsporně

Volkswagen udává maximální rychlost elektronicky omezenou na 130 kilometrů za hodinu a zrychlení z 0 na 100 km / h za 12 sekund.

Nový e-up! ujede na jedno nabití při ideální spotřebě energie kolem 160 kilometrů a zcela vybitá baterie se z domácí zásuvky (230V) nabije na plnou kapacitu za 9 hodin.

Výrobce však nabízí speciální nabíjecí základnu na stěnu, která nabije auto za šest hodin.

Nabízejí nabíjecí box a modrou elektřinu

Volkswagen v Německu nabízí speciální tarif na elektrickou energii pod označením BluePower. Jde o elektrickou energii pro domácnosti vyrobenou z obnovitelných zdrojů a bez emisí oxidu uhličitého.

V takovém případě jezdí první sériově vyráběný model Volkswagen s elektrickým pohonem v rámci celého energetického řetězce zcela bez emisí CO2.

Připomeňme, že Volkswagen e-up! využívá koncernem vyvinuté komponenty včetně baterií a výroba probíhá v bratislavském závodě Volkswagen.

Článek publikujeme ve spolupráci s auto.sme.sk

 

Najdete na iDNES.cz

technická podpora: +420 734 517 369, eduard.vachovec@automodul.cz
AutoModul.cz | obchod@automodul.cz